Jdi na obsah Jdi na menu
 


seasons nebo-li roční období

5. 7. 2008

Sims2 Seasons přináší i další významné novinky, které bychom si rozhodně měli připomenout. Ty důležitější z nich si uvedeme alespoň v bodech:

Plocha pro bruslení (lze na ní bruslit i v létě)
Předpověď počasí v televizi (pokud máte předpověď zapnutou, budou vám v pravém horním rohu obrazovky vyskakovat okénka s předpovědí)
6 nových kariér (hráč, učitel, novinář, právník, dobrodruh, hudebník)
Stroj na výrobu horké čokolády Nový styl nábytku do kuchyně - Country
Možnost stavět zaoblené nebo kulaté bazény, klouzačky do bazénů. Simíci si mohou dávat dárky (mohou darovat předměty, které mají v inventáři)Čtyři roční období

Obrazek


Ve vašem sousedství se budou střídat všechny čtyři roční doby- jaro, léto, podzim a zima. Střídání si můžete nastavit jak budete chtít pomocí speciálního nástroje "Season Chooser". Pokud nebudete chtít ve svém městečku zimu, jednoduše si místo ní zvolíte léto. Pokud si chcete se Simíky pořádně užít podzim, stačí párkrát kliknout a období se přestanou střídat. Jedno roční období bude trvat šest Simských dnů. Pojďme si představit jednotlivé roční doby.

Na jaře znovu vykvétají rostliny, které přes zimu uhynuly. Na obloze se tvoří mraky, s tím jsou spojeny dešťové přeháňky. Na zahradě se budou tvořit louže, ve kterých se bude vašim Simíkům moc dobře skákat. Ale pozor, neškodný jarní deštík se může kdykoli změnit na nebezpečnou bouřku s hromy a blesky. Blesky mohou zasáhnout vysoké stromy nebo střechy domů, které začnou hořet, ale nemějte strach, déšť oheň rychle uhasí. Obětí blesku se ale může stát i váš Simík, proto se za bouřky venku moc nezdržujte. Jaro je také nejlepší období na budování vztahů mezi Simíky.

Léto by se dalo přirovnat ke klasickým Simíkům bez datadisku. Slunečné počasí, občas nějaký ten mráček. Ideální čas pro opalování u bazénu, ovšem s lenošením na slunci to nepřehánějte, Simíci by mohli dostat úpal a to není zrovna nejpříjemnější… V létě mají Simíci dobrou náladu, proto se snadněji přátelí s ostatními Simíky.

Obrazek


Na podzim se zatahuje nebe, občas můžete čekat déšť. Listy stromů se barví do hnědooranžova a padají na zem, kde je Simíci musejí shrabat na hromadu. S hromadou si potom mohou hrát, vyhodit jí nebo spálit. Pokud se na podzim nudíte, můžete si jít zachytat ryby v jezeře, úlovek poté můžete uložit do lednice nebo ugrilovat. Místo ryby však můžete vylovit ze dna starou botu. Podzim je skvělá doba na postupování v kariéře a rozvíjení svých schopností.

Obrazek


V zimě po celém sousedství poletují sněhové vločky, obloha je zašedlá a zatažená. Většina rostlin přes zimu uhyne, stromy jsou holé. Simíci potřebují teplé zimní oblečení, jinak mohou na zahradě umrznout a jiný Simík ho musí zahřát fénem. Toto období milují všichni Simíci a hlavně děti. Nejen proto, že se mohou koulovat na zahradě, stavět sněhuláky nebo dělat "anděly" ve sněhu, ale pokud v sousedství napadne velké množství sněhu a nedostane se k nim školní autobus, vyučování odpadne a Simíci budou moci řádit ve sněhu celý den. Díky takovým situacím, kdy budou Simíci se svou rodinou zavřeni doma, je zima nejlepší dobou pro zlepšování rodinných vztahů.

Obrazek

 

Zahradničení


Hlavní činností Simíků v tomto datadisku je bezpochyby zahradničení. Simíci si mohou pěstovat zeleninu i ovoce. Ale předtím, než si váš Simík bude moci pochutnat na čerstvém džusu či ovocném salátu, musí se o své rostliny dobře starat: hnojit, pravidelně zalévat, zastřihovat a stříkat postřikem proti hmyzu a plevelu (pokud to s postřikem přeženete, stane se z vás "zelená víla", o té si povíme za chvíli). Pokud se rostlinám nebude dobře dařit, můžete si pořídit skleník (v několika barvách). Odměnou za toto starání vám bude čerstvé ovoce a zelenina, kterou můžete sami zpracovat (saláty apod.). Pokud vlastníte datadisk "Ve světě podnikání", můžete vámi vypěstované plodiny prodávat v obchodě ostatním Simíkům. Váš Simík se také může stát členem zahradnického spolku, kde bude dostávat odborné rady zahradničení nebo rozšiřovat své zahradnické schopnosti.

 

Obrazek

Obrazek


Novinky v oblékání simů


Výrazných změn se dočkal nástroj "Create a Sim". Pokud budete chtít dát Simíkům klobouk nebo čepici, budete si moci zvolit typ vlasů, které bude Simík pod čepicí mít. Další změnou je oblečení Simíka. To se nyní bude dělit na domácí a venkovní, což je docela užitečné, neboť běhat ve vánici v kraťasech nebo sedět doma u krbu v zimní bundě není zrovna nejlepší nápad. Pokud budete mít v domě nový objekt - věšák, budou se Simíci převlékat automaticky, když půjdou ven nebo přijdou domů.

 

 

Květinová víla a tučnák


Datadisk "Seasons" přináší i dvě nové postavy - jednu herní a jednu neherní. Pokud to bude váš Simík přehánět s chemickým postřikem rostlin, může se z něj stát "Plant Person", tedy něco jako květinová víla. Má zelenou barvu a není těžké jí udržet při životě. Musíte se starat jen o tři základní potřeby: sluneční svit, vodu a lásku. Na rozdíl od herních postav z předchozích datadisků, květinová víla může mít děti, které budou také zelené a místo vlasů jim na hlavě poroste květina. Víly vyléčíte pomocí speciálního lektvaru, který můžete zakoupit v zahradnickém spolku. Neherní postavou je tučňák, který může přijít do vašeho domu a udělat vám v něm nepořádek

Obrazek

Obrazek

 

O The Sims2 Seasons


Prožijte všechna roční období se svými Simy!


Vaše simy čekají nové sezónní aktivity zahrnující koulovačku, hon na světlušku, válení se v hromadách listí a mnoho dalšího. Upevněte rodinné vztahy v zimě, nechte vykvést lásku v jarním období, prohlubte přátelství v létě a budujte kariéru na podzim. Prozkoumejte některé z nových zaměstnání nebo si osvojte nové dovednosti. Pozor, ale na nebezpečí pojící se s počasím - omrzliny, popálení sluncem, nachlazení a ostatní neočekávané následky měnícího se počasí. Oblékejte své simy vhodně nebo čelte následkům!
Dramatické a propracované efekty počasí

 

Obrazek


Do světa The Sims 2 dorazí nové druhy vizuálních zážitků. Nyní vaši simové zažijí vánice, bouřky, blesky a "smrtelné" kroupy. Změny ročních období se promítnou do všech sousedství.
Prospěch z každé roční doby

Obrazek


Roční období ovlivní vztahy, nálady, přání a obavy vašich Simů.
Nové aktivity

Nové způsoby pro vaše simy, jejich rodiny a přátele, jak se společně bavit. Stavte sněhuláka, cákejte po sobě v bazénu, hrajte hru "chyť to" a užijte si bruslení na ledu.
Sklízejte ovoce

Sklízejte každý rok ovoce a vegetariánské plodiny. Smíchejte si nápoje lásky, energetické drinky, lektvary podporující zdraví a další.

Obrazek

Ovládněte nové dovednosti


Vytvořte klub zahrádkářů, který poslouží ke sdílení tipů jak vyšperkovat vaší zahrádku, a získejte ocenění! Chyťte si rybu pro grilování, ale pozor na háček rybářského prutu!
Prozkoumejte 6 nových kariér

Obrazek


Chtějí se vaši simové stát dobrodruhem nebo zápasníkem? Nebo by raději prozkoumali zákoutí hudby, práva, žurnalistiky nebo vzdělání? Nové kariéry s sebou přináší odměny pro každou kariéru - např. heavy metalovou kytaru.
Oblečte se podle ročního období

Oblečte své simíky do sezónních oblečení (outfit), zahrnující zimní kabáty, rukavice, čepice, kabáty do deště a letní oblečení.
Užijte si nové předměty

Obrazek


Ovlivňujte roční období pomocí stroje pro ovládání počasí. Sklízejte ovoce a vegetariánské plodiny ve svém skleníku. Sklouzněte se na kolečkových nebo zimních bruslích. Užijte si zábavu na skluzavce k bazénu a mnoho dalšího.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

=)

(Adulka, 8. 5. 2011 11:05)

Ahoj , máš to tu velice pěkné hodně jsem přemýšlela která dodatek si koupit za ušetřené peníze a Ty jsi mě přesvědčila. Opravdu se mi líbí Roční období , jen bych se chtěla zeptat jsou tam i jiná města?? Nebo účesy? Oblečení určitě moc Ti děkuji a měj se pěkně!! Adule ♥♥ =)

Re: =)

(spravce, 16. 6. 2011 10:58)

Ahojky,mesta si mužeš vytvrořit myslím že dvě tam budou nové ale tet si jista nejsem už to totiž moc nehraji viš...jinak spoustu věcí přes učesí oblečení doplnku tam novejch je...